.
Aplikacja radcowska i adwokacka. Zbiór testów na egzamin wstępny 2024 + Ustawoteka (1 m-c)
Książka „Aplikacja radcowska i adwokacka. Zbiór testów na egzamin wstępny 2024” zawiera pytania ze wszystkich aktów prawnych obowiązujących na egzaminie wstępnym na aplikacje radcowską i adwokacką w 2024 roku. Łącznie z 49 aktów prawnych opracowano ponad 10,5 tys. pytań.
Stan prawny prezentowanych testów to 1 czerwca 2024 r., z uwzględnieniem zmian opublikowanych na 1 czerwca 2024 r., a wchodzących w życie do dnia 30 września 2024 r.
Do każdego zamówienia dołączymy kod dostępu na miesiąc do Ustawoteki (akty prawne nagrane przez lektorów) - gratis!
Prezentacja wideo - kliknij tutaj.
Książka „Aplikacja radcowska i adwokacka. Zbiór testów na egzamin wstępny 2024” zawiera pytania ze wszystkich aktów prawnych obowiązujących na egzaminie wstępnym na aplikacje radcowską i adwokacką w 2024 roku.
Z każdego aktu prawnego przygotowany został zestaw pytań testowych - łącznie z 49 aktów prawnych opracowano ponad 10,5 tys. pytań. Do każdego pytania podana jest prawidłowa odpowiedź i podstawa prawna.
Stan prawny prezentowanych testów to 1 czerwca 2024 r., z uwzględnieniem zmian opublikowanych na 1 czerwca 2024 r., a wchodzących w życie do dnia 30 września 2024 r. Książki do egzaminów wstępnych wydawnictwa Ius Vitae to jedyne pozycje uwzględniające najnowszy wykaz aktów prawnych z 2024 r.!
Około 140 pytań z ubiegłorocznego egzaminu pojawiło się w naszym wydaniu z 2023 r.
Do każdego aktu prawnego zostały przygotowane statystyki prezentujące częstotliwość występowania pytań z danego aktu na egzaminach w latach 2009-2023 oraz wskazówki przydatne podczas nauki do egzaminu.
Jeżeli akt prawny uległ zmianom w ciągu ostatniego roku, podana jest także tabela z wykazem tych zmian i wskazaniem zmienionych lub dodanych przepisów. Często bowiem na egzaminach w minionych latach pojawiały się pytania z ostatnich nowelizacji, dlatego też kandydat na aplikację powinien podczas nauki zwrócić na nie szczególną uwagę.
W przypadku bardziej obszernych ustaw, z których pytania stosunkowo często pojawiały się na ubiegłorocznych egzaminach, przygotowano zestawienie pokazujące z których jednostek systematyzacyjnych (działów, rozdziałów itp.) najczęściej pojawiały się pytania. Ponadto wskazano także numery artykułów, na podstawie których co najmniej dwa razy padło pytanie na egzaminach w latach 2009-2023. Ma to na celu zwrócenie szczególnej uwagi na określone fragmenty ustaw i artykuły, z których pytania pojawiają się najczęściej.
Autorem książki jest Wojciech Bednarczyk - radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
Cały zespół redakcyjny życzy zdającym jak najwięcej korzyści z niniejszej publikacji oraz osiągnięcia bardzo dobrego rezultatu na egzaminie.